Internet oknem na świat

Internet oknem na świat

Już od ponad 20 lat mamy internet i możemy cieszyć się globalnym zasięgiem. Wiele osób oraz firm wykorzystuje możliwość docierania do dużej ilości osób z różnych kontynentów w celach zarobkowych lub propagandowych. Tak też propagandowych. Wszelkie formy przekazu to częściowo mniejsza lub większa próba skłonienia odbiorców do konkretnego działania. Zazwyczaj wszystkie działania mają na celu sprzedaż usługi lub towarów. Jednak internet to reż miejsce dzięki któremu możemy się zrelaksować lub podróżować nie wychodząc z domu. Przeglądarka internetowa to takie okno na świat dzięki któremu możemy zajrzeć w wiele miejsc. Od czasu powstania Google Maps odwiedzanie miast oraz innych różnych miejsc na świecie jest znacznie prostsze. Dawniej można było jedynie oglądać topografię z zdjęć lotniczych lub satelitarnych. Dziś dzięki Google samochodowi możemy oglądać każdą ulicę w każdym niemal mieści i zakątku naszej planety.

 

Internet zmienia wszystko. Nie jest to zmiana natychmiastowa czy też nagła. Wszystko odbywa się w sposób naturalny. W pierwszej kolejności pojawiały się zwykłe strony ludzi którzy badali nowe innowacyjne miejsce jakim jest sieć. Następnie powstawały pierwsze portale informacyjne. Później pojawiły się strony firmowe a za nimi konieczność ułatwienia wyszukiwania stron których nie znamy. Dawniej można było odnaleźć tylko strony których adresy znaliśmy. Tak, kiedyś nie było Google i wszelkie szukania odbywały się po branżowych katalogach stron internetowych.

 

Teraz obserwujemy jak znikają sklepy z naszych okolic a handel coraz częściej przenosi się do internetu. Niektóre marki wręcz zamykają swoje lokale te mniej rentowne na korzyść sklepu internetowego który dociera do znacznie większej ilości konsumentów niż sieć wynajętych lokali w galeriach i centrach handlowych. Oczywiście takie działanie ma swoje negatywne i pozytywne konsekwencje. Jednak uważam że już nie da się zatrzymać tego co się od dawna dzieje i należy korzystać z uroków tej technologii zamiast szukać dziury w całym.