Skrypt katalogu stron internetowych

Katalogi stron internetowych

Skrypty do zarządzania katalogiem stron internetowych to mechanizmy które istnieją od początku internetu. Jeszcze w wersji tekstowych skupiały wartościowe strony które polecano odwiedzającym katalogi stron internetowych. Katalogi witryn WWW, towarzyszą nam więc od samego początku. W początkowej fazie istnienia internetu, pojawiały się oprócz tak zwanych serwerów FTP z plikami do pobrania również pierwsze witryny na domenach internetowych. Największym problemem było ich popularyzowanie. W świecie bez wyszukiwarek internetowych nikt nie mógł znaleźć nowych domen chyba że były polecane przez inne osoby za pomocą mowy lub reklamy. To właśnie brak wyszukiwarek spowodował pojawienie się pierwszych katalogów które zawierały opisy oraz linki prowadzące do polecanych witryn. Dopiero w późniejszym czasie powstały wyszukiwarki dzięki którym dziś możemy wpisać szukaną frazę i otrzymać wyniki związane z szukanym hasłem. Dawniej ludzie pamiętali adresy popularnych katalogów stron WWW i od tych właśnie miejsc rozpoczynali poszukiwanie nieznanych im wcześniej witryn.

 

Blogi w swojej formie powstały znacznie później jednak dziś również spełniają ważne znaczenie dla budowy witryny i pozyskiwania wartościowego ruchu. Nasz blog ma zadanie powiększyć katalog stron internetowych o możliwość łatwego dodawania nowych treści. Tak naprawdę od momentu zainstalowania skryptu na domenie należącej do Ads-Center.NET, z większą chęcią piszemy nowe treści które chcemy zamieścić na naszym blogu. Zwiększając zawartość witryny o dodatkowe ciekawe treści, uzyskamy lepsze wyniki dla naszej strony co przełoży się na jej rozpoznawalność oraz zwrot z inwestycji w domenę oraz skrypty.

 

Czy nadal warto posiadać katalog stron internetowych ?

Widząc zmiany w świecie osób które zajmują się pozycjonowaniem, wiemy że katalogi nie spełniają już takich funkcji jak dawniej. Ruch na nich jest znacznie mniejszy niż w pierwszych latach ich funkcjonowania. Powstanie kilku wyszukiwarek spowodowało że internautom łatwiej jest skorzystać z wyszukiwarki niż z listy adresów w katalogu stron internetowych. Cały ruch z katalogów praktycznie przeniósł się na wyszukiwarki internetowe. Jednak pewne zalety katalogów powstały. Jak wiadomo dodając wpis do katalogu o naszej witrynie, umieszczamy tam również link do naszej strony internetowej. Tworząc taką podstronę z unikalnym tekstem reklamowym, zyskujemy tak zwany internetowy głos na naszą stronę firmową. Każdy z takich głosów poprawia nasz wynik rankingowy w wyszukiwarkach. A to oznacza że pozostawianie unikalnych czyli wartościowych wpisów w katalogach stron internetowych pomaga pozycjonować naszą witrynę firmową.