Informacje to podstawa

Jak ważne są informacje ?

W dobie nowoczesnego świata gdy każdej osobie brakuje czasu na ogarnięcie wszystkich swoich spraw, informacje i to bardzo wysokiej jakości mogą pomóc podejmować właściwe decyzje. W przypadku inwestycji ważne jest aby posiadać dostęp do centrum informacji, które dostarcza wiadomości prosto od spółek i firm którymi możemy się interesować. Wiadomości to cenne źródło informacji dzięki którym można podejmować strategiczne decyzje o wyjściu lub wejściu w daną spółkę. A jak wiemy inwestycje kapitałowe przyprawiają ludzi o prawdziwy stres. Dlatego tak ważny jest dostęp do najnowszych informacji zaraz po ich publikacji.

 

Z dziennikarzami niestety już tak jest że mają to do siebie iż często wybierają jeden ważniejszy ich zdaniem temat zamiast przekazać kilka odrębnych krótszych wiadomości z kilku firm. Przez takie działanie często wiele ważnych informacji nigdy nie dociera do potencjalnych kontrahentów czyli osób zainteresowanych. Niestety większość serwisów informacyjnych skupia się na tak zwanych hitach dnia które generują największe zainteresowanie użytkowników. Przy tym pomijają wiele mniejszych według mediów mniej ważnych informacji które również mogłyby zainteresować czytelników. Przez takie wybiórcze podejście do sprawy, ludzie muszą korzystać z kilku źródeł informacji w celu pozyskania pełnego obrazu. Kolejnym problemem wielkich mediów jest powtarzanie tych samych newsów po sobie widząc reakcję na ich treść. Wszystkim teraz zależy na oglądalności i zapominają o mniejszych którzy również mogli by generować dodatkowy ruch. Wydawcy w ten sposób uzyskują bardziej przejrzysty serwis ale za to z mniejszą ilością wartościowych wiadomości. A to już obniża jakość witryny i tym samym jej użyteczność. W przypadku pojawienia się nowego tworu który zapewni dostęp do wszystkich informacji bez wybiórczego podejścia, istnieje duża szansa że stare media stracą na oglądalności z powodu mniejszej ilości informacji.

 

Solidny serwis informacyjny również ma inne ważne wymogi. Musi być dostępny stale w internecie. Do tego trzeba korzystać z solidnego serwera hostingowego który zapewni stały dostęp do zawartych na jego dyskach informacji. Tak samo jak nasz katalog stron internetowych czy też blog którego używamy tak i serwis informacyjny musi posiadać solidny serwer do zabezpieczenia przepustowości w przypadku większego ruchu na witrynach. Historia taka jak serwisu Nasza Klasa który po szybkim zdobyciu trzech milionów użytkowników, musiał szybko sprzedać udziały w swojej spółce gdyż firmy nie było stać na zakup lub dzierżawę serwerów które pozwalałyby na swobodne działanie serwisu. To właśnie braki w dostępie spowodowały że bum na Naszą klasę nie był tak duży jak by to mogło być w przypadku gdyby serwery obsługiwały cały nadchodzący ruch.