Lokalne centra wiadomości

Lokalne wiadomości

Coraz częściej lokalne portale informacyjne mają większy rozgłos i wierniejszych użytkowników od wiadomości ogólnopolskich. Jest to o tyle bardziej ciekawe że większość regionalnych portali informacyjnych nie posiada zbyt dużego budżetu na marketing. Korzystają one głównie z social mediów i możliwości zbierania swoich użytkowników w grupy. Dobrym przykładem jest tu serwis wiadomości nowe miasto Lubawskie, który bazuje głównie na lokalnych informacjach oraz marketingu szeptanym wśród mieszkańców. W ten oto sposób serwis którego próżna szukać na pierwszych miejscach na głównej stronie wyszukiwarek, posiada ponad 11 tysięcy odbiorców.

 

Redakcja składa się z zaledwie kilku osób które stale szukają najnowszych informacji. Jednocześnie mobilni pracownicy redakcji stale trafiają na nowe wiadomości z lokalnych dróg co przyczynia się do dużej czytelności. Ludzie lubią sprawdzać czy są jakieś utrudnienia na trasie którą się wybierają a wtedy w lokalnych social mediach trafiają na lokalne serwisy z aktualnymi wiadomościami.

 

Nowe miasto Lubawskie w ten oto sposób wzbogaciło się o nowy dobrze zarządzany portal z informacjami lokalnymi dzięki którym obieg wiadomości jest znacznie krótszy. A o poczytności serwisu świadczy stale rosnąca ilość obserwujących na popularnych serwisach społecznościowych. Duża konkurencja nie odstrasza gdyż lokalna redakcja zapewnia przewagę nad innymi tworami które bazują głównie na osobach które przepisują informacje z innych serwisów.

 

Jak widać nasz nowy blog ma szerokie zastosowanie. Dziś skupiliśmy się na informacjach oraz wiadomościach z różnych stron Polski. Kolejne treści przybywają jak woda w kałużach po obfitym deszczu. Od teraz można oczekiwać że co kilka dni będzie tutaj nowa porcja wiadomości przydatnych dla każdego internauty. Oczywiście możemy dodawać tylko tyle treści ile sami wyprodukujemy a niestety nasza redakcja jest dość skromna i przez to ma pewne ograniczenia których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Dlatego skupiamy się na tych działaniach które pozwolą nam zwiększyć nasze możliwości w sposób pasywny. To znaczy że chcemy raz wykonaną pracą stale zyskiwać, dzień po dniu i miesiąc po miesiącu a jak się uda to również przez wiele kolejnych lat. Cele celami, ale uda nam się tylko w momencie gdy będziemy stale dodawać nowe treści do naszego bloga. Obecnie mamy wiele do napisania gdyż wiele tematów czeka na rozwinięcie.

 

Zapraszamy do dalszego przeglądania wiadomości które zamieszczamy na naszych podstronach. Zachęcamy też użytkowników internetu którzy odnajdą naszą domenę do pozostawienia wpisu w naszym katalogu stron internetowych. Będziemy bardzo wdzięczni również za polecanie naszego systemu do poprawiania pozycji w wynikach wyszukiwarek internetowych.