Szukaj

Kategorie główne

Google bot ostatnia wizyta
Yahoo bot ostatnia izyta
Bing bot ostatnia izyta
SEO Stats
Trust Rang
Real Page Rang
Płatności w serwisie obsługuje


SEO Katalog Stron, Najlepsze strony internetowe Home / Czy katalogi mają jeszcze moc ?
 

Czy katalogi mają jeszcze moc ?


Po 2010 roku to pytanie coraz częściej pojawia się na ustach osób które zajmują się pozycjonowaniem i SEO. Zmiany które cały czas są wprowadzane w algorytmie Google powodują że wczorajsze techniki dziś są mało warte. Wyszukiwarki stale podnoszą trudność i szukają uniwersalnych wartości dla poszczególnych elementów swojej strategii określania rankingu witryn internetowych.

Nadal najlepszą formą pozyskiwania linków jest dodanie wpisu w katalogu stron internetowych. Jednak aby osiągnąć największą korzyść płynącą z takiego wpisu należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Po pierwsze treść dodana do katalogu ma pracować na naszą korzyść przez wiele lat, takie przynajmniej jest założenie. Dlatego należy poświęcić jej należytą uwagę i stworzyć unikalną treść która zostanie tylko jeden raz wykorzystana. W przypadku gdy ktoś pójdzie na łatwiznę i będzie chciał tą samą treść dodać do kilku katalogów, osiągnie jedynie oskarżenie o wielokrotne dublowanie treści. Wyszukiwarki obniżą wartość dodanych artykułów a tym samym zmniejszy się znaczenie linku kierującego do pozycjonowanej witryny.

Jeśli użyjesz wielokrotnie tej samej treści, nawet w przypadku gdy zastosujesz mieszarkę treści lub synonimów, to tak naprawdę zmarnujesz tylko swoje pieniądze i czas. Dodatkowo możesz zaszkodzić w ten sposób katalogom do których dodajesz treści i tym samym swojej witrynie. Zastanów się zanim zrobisz największy błąd w swoim życiu i zaniechasz staranności tworzenia treści promocyjnych. Wyszukiwarki pod tym względem są coraz bardziej wymagające. Dlatego nie licz na ich błędy w algorytmie, jeśli nawet dziś występują to jutro mogą zostać odkryte i wykorzystane przeciwko tym którzy je wykorzystywali.

Używanie bezpiecznych metod pozycjonowania powoduje że możesz spać spokojnie. Tylko przy użyciu oryginalnych treści promocyjnych możesz osiągnąć sukces w wyszukiwarkach internetowych.

Puentą tej wypowiedzi jest informacja, że dobrze prowadzone katalogi internetowych stron które stosują moderację treści oraz opłaty za dodanie wpisu są najbezpieczniejszymi miejscami z których w łatwy sposób można pozyskać linki pozycjonujące. Wartość katalogów stron które posiadają tylko oryginalne treści, jest naprawdę duża, porównywalna z dobrymi blogami wielotematycznymi.

Istnieje prosty proces rozpoznawania dobrych katalogów. Wystarczy sprawdzić czy katalog jest moderowany, czyli czy wpisy są weryfikowane przez właściciela katalogu. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konieczność uiszczenia drobnej opłaty za dodanie wpisu. Spamerzy nie lubią wydawać pieniędzy, dlatego często omijają takie katalogi. Opłata też ogranicza chęć dodawania treści dublowanej gdyż ludzie często profesjonalniej podchodzą do usług za które płacą.

Po sprawdzeniu katalogu pod względem wymienionych wyżej zabezpieczeń, możemy mieć większą pewność że strona i wpis do niej dodany może nam przynieść wymierne korzyści pod względem SEO. Czesto wpisy w dobrych katalogach pojawiają się na niszowe frazy w wyszukiwarkach na dość wysokich pozycjach. Dlatego jest to też świetna reklama naszego portalu, marki bądź usługi.