Szukaj

Kategorie główne

Google bot ostatnia wizyta
Yahoo bot ostatnia izyta
Bing bot ostatnia izyta
SEO Stats
Trust Rang
Real Page Rang
Płatności w serwisie obsługuje


SEO Katalog Stron, Najlepsze strony internetowe Home / Czy warto pozycjonować ?
 

Czy warto pozycjonować ?


To pytanie dla większości właścicieli stron jest abstrakcyjne. Równie dobrze można zarzucić pomysł i go wcale nie wykonywać skoro nie będziemy stosować marketingu w celu osiągnięcia lukratywnych profitów. Pozycjonowanie jest jednym z standardowych zabiegów marketingowych używanych do zwiększenia widoczności projektu w sieci Internet.

Wyszukiwarki
Dawno temu w okolicach 1995 roku, świat obserwował powstanie projektu Google. Tuż po starcie tej wyszukiwarki inne firmy działające już na rynku zauważyły potrzebę istnienia takich tworów. Dlatego powstały setki podobnych projektów. Jednak nadal na całym świecie dwie wyszukiwarki mają największy udział w rynku. Tylko nieliczne osoby korzystają z bliżej nieznanych przyczyn z abstrakcyjnych małych projektów lokalnych.

Powstanie wyszukiwarek ułatwiło życie internautom. Z uwagi na fakt iż w internecie powstawało coraz więcej stron internetowych to aby na nie trafić należało w pierwszej kolejności znać adres witryny którą chcieliśmy odwiedzić. W przypadku gdy szukamy czegoś konkretnego ale nie znamy adresu strony lub sklepu, to używamy w celu odnalezienia takiego adresu wyszukiwarek internetowych.

Bazy wyszukiwarek internetowych posiadają w swoich rekordach informacje o praktycznie wszystkich witrynach znajdujących się w dzisiejszej sieci. Indeksowane są nawet nowe strony, które chwilę wcześniej zostały zarejestrowane i odnalezione za pomocą rejestrów WoHis. Dlatego to najlepsze narzędzie do odnajdywania adresów stron których nie znamy lub zapomnieliśmy.

Pozycjonowanie
W woli odpowiedzi na zadane pytanie, tak opłaca się pozycjonować. Za pomocą różnych trików związanych z uzyskiwaniem lepszych pozycji w wynikach wyszukiwarek, zwiększamy swoją widoczność oraz zasięg. Wraz z poprawą tych współczynników, nasza stronę będzie odwiedzać coraz więcej ludzi. Wraz ze wzrostem odwiedzających wrośnie również sprzedaż lub utarg z reklam. Także pozycjonowanie jest ważne dla istnienia strony w internecie. Warto poświecić chwilę lub zatrudnić do tego kogoś kto zna się na takich zagadnieniach.