Szukaj

Kategorie główne

Google bot ostatnia wizyta
Yahoo bot ostatnia izyta
Bing bot ostatnia izyta
SEO Stats
Trust Rang
Real Page Rang
Płatności w serwisie obsługuje


SEO Katalog Stron, Najlepsze strony internetowe Home / Woda - źródło życia
 

Woda - źródło życia


Mówi się, że człowiek potrzebuje od 2 do 3 litrów wody dziennie, aby jego organizm funkcjonował prawidłowo. To prawda. Powinniśmy przyjmować sporo płynów, bo odpowiadają one za nawodnienie organizmu i lepszy (szybszy) transport witamin oraz mikroelementów. W tym artykule nie będziemy się zajmować rzeczami oczywistymi, a skupimy się na tym, co w wodzie jest najważniejsze!Jaką wodę należy spożywać?


Istnieją dwie szkoły i obydwie różnią się od siebie. Pierwsza mówi, że najlepsza woda to tak, która dnia poprzedniego została przefiltrowana, przegotowana i przelana do szklanych butelek. Druga szkoła mówi, że najlepszym wyborem będzie nisko-sodowa woda z hipermarketu. Jeszcze inny uważają, że naturalne, górskie źródła dają najlepszą wodę. Która jest najlepsza? Prawda jest taka, że nie ma tutaj żadnej reguły, ale najprostszym rozwiązaniem będzie pierwsza metoda, bo kosztuje zdecydowanie najmniej.W jakiej formie?


Woda powinna mieć temperaturę pokojową, ponieważ wahania temperatur są źle odbierane przez nasz organizm. Jeśli w upalny dzień pijemy zimną wodę, to zmuszamy nasz żołądek do jej ogrzania, co będzie nas kosztować sporo energii. Wodę powinniśmy trzymać w zacienionym miejscu - najlepiej szafce. Może mieć pięć stopni mniej, niż temperatura otoczenia. Odradzamy przyjmowanie gorących i zimnych płynów, bo mocno osłabiają organizm jeśli ciało dozna szoku.Wspaniałe właściwości wody


Ogólnopolskie Centrum Medyczne ostrzega, że przyjmowanie niewielkiej ilości płynów może zaburzyć nasz metabolizm. To prawda. Woda przyspiesza funkcjonowanie organizmu, pracę wątroby i jelit, a ponadto transportuje mnóstwo mikro i makroskładników do nerek, skąd trafiają one do krwiobiegu wzmacniając przy tym odporność. Woda pozwala nam się też wypocić i w trakcie upalnych dni lub dużego zmęczenia z naszego ciała wychodzić będą wszystkie toksyny (poprzez pory), co można nazwać detoksykacją.Kolejnymi właściwościami wody są: lepsze ukrwienie organizmu oraz zmniejszenie apetytu. Pijąc do 3 litrów wody dziennie nie będziemy czuć głodu, bo zajmiemy czymś nasz żołądek. Woda pozwala poprawić pracę układu immunologicznego i wydalniczego odpowiednio nawilżając błony jelit, żołądka i układu oddechowego. Z obserwacji Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że osoba pijąca litr wody dziennie ma gorszą kondycję cery niż ci, którzy piją minimum dwa litry.Gazowana, czy nie?


Dwutlenek węgla jest szkodliwy, dlatego należy pić wodę niegazowaną. Nie powinniśmy ingerować w struktury naszego organizmu, a dwutlenek węgla zakwasza żołądek i de-reguluje układ jelitowy. Odradzamy zatem picie napojów, piwa, słodkich oranżad na rzecz wody. Już po 2-3 tygodniach picia 3 litrów wody dziennie odczujecie różnicę w pracy swojego ciała.Woda jest źródłem życia i należy to stwierdzenie traktować poważnie. Jeśli będziemy pić odpowiednią ilość wody dziennie, to ominie nas wiele chorób i dyskomfort, który niemal codziennie nam towarzyszy.