Szukaj

Kategorie główne

Google bot ostatnia wizyta
Yahoo bot ostatnia izyta
Bing bot ostatnia izyta
SEO Stats
Trust Rang
Real Page Rang
Płatności w serwisie obsługuje


SEO Katalog Stron, Najlepsze strony internetowe Home / Zakończyliśmy proces czyszczenia katalogu
 

Zakończyliśmy proces czyszczenia katalogu


W ostatnich tygodniach wdrożyliśmy proces eliminowania z stron należących do naszej firmy nadmiar linków wychodzących. Proces ten jest trudny z samego założenia. W pierwszej kolejności należy odnaleźć wszelkie linki prowadzące na zewnątrz serwisu. W kolejnych etapach określamy czy link należy całkowicie wyeliminować czy też należy zastosować technikę budowy podstrony wraz z rozwiniętą treścią i dopiero tam zamieścić link prowadzący na zewnątrz.

Niszczenie linków pozostawiając jedynie infografiki sprawia że znikają hiperłącza które wcale nie musiały do tej pory istnieć na stronie. Budowanie podstron ma na celu zachowanie ważnego linku ale i wzmocnienie jego jakości. Już dawno wyszukiwarki obniżyły wartość linków wychodzących ze stopki czy też dodatkowego zwięzłego menu. Linki takie mają najmniejszą wartość. Obecnie najwyższą wartość mają linki które wychodzą z podstrony serwisu która jest nabita dużą ilością znaków które tworzą długi i unikanie napisany artykuł. Obecnie tylko linki z takich podstron mają wartość pozytywną dla linkowanej strony.

Na ten przykład podczas procesu usuwania linków wychodzących z naszego katalogu SEO powstało kilka podstron gdzie zastosowano artykuły o łącznej sumie znaków wynoszącej ponad dziesięć tysięcy. Tworzenie takich treści ma kilka zalet. Po pierwsze znika link który powtarzał się na wszystkich podstronach. Zastępuje go link który kieruje do wewnętrznej części serwisu. To zaś zwiększa wewnętrzne linkowanie. Powstaje przy okazji nowa podstrona z wartościowym i unikalnym artykułem. Cały serwis zyskuje gdyż z każdą podstroną znika z wszystkich podstron jeden link a to odciąża cała witrynę i zwiększa jej wartość.

Przy zabiegu który usuwa większość linków wychodzących z witryny i pozostawia zaledwie trzy sztuki wychodzące, można uznać proces za owocny. Wyrzucenie ponad 75 % linków wychodzących podnosi wartość witryny oraz zwiększa jej moc pozycjonowania. To zaś wpłynie na zainteresowanie potencjalnych klientów co może się przełożyć na znaczny wzrost wpisów z unikalną treścią. To zaś sprawi że katalog będzie posiadał sporą liczbę wartościowych podstron.